A A A

Tomasz Wojtaś

 

 


Tomasz Wojtaś

 

Urodzony w 1976 r. w Radzyniu Podlaskim. Absolwent PSM I stopnia im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim (klasa p. Zygmunta Pietrzaka), PSM stopnia podstawowego i licealnego im. K. Lipińskiego w Lublinie (klasa prof. Corelliego Świecy) oraz Akademii Muzycznej w Łodzi (klasa prof. Tadeusza Chmielewskiego). Laureat XIII Międzynarodowego Międzyuczelnianego Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi (1998). Obecnie pedagog klasy fortepianu PSM I st. w Radzyniu Podlaskim i dyrektor PSM I st. w Łukowie. Prywatnie szczęśliwy mąż, ojciec trójki dzieci, ceniący dobre kino, filozofię i muzyczne eksperymenty.

 

„(...) Czym jest muzyka? Zależy, kto pyta... Nauką ścisłą, chwilą radości, drogą samodoskonalenia, kluczem do zachwytu, narzędziem wpływu, ćwiczeniem umysłu, aktorstwem, odkrywaniem nowych lądów... A gdy pytam sam siebie – jest ona jednym ze sposobów przekazu czegoś ważnego. A najważniejsze – aby było do wyrażenia to COŚ, na co brak słów, kolorów, kształtów (...)”.

 

„(...) Im dłużej gram Chopina, tym bardziej jestem pewien, że z ukrytej skarbnicy muzyki fortepianowej powybierał on najpiękniejsze klejnoty. (...) Jego utwory są miłe dla ucha, serca i ręki pianisty”.